BRİSOLEY // MOTORLU DIŞ CEPHE HAREKETLİ GÜNEŞ KIRICILARDA, TÜRKİYE / STORSAN EN İYİ ÜRÜN TESCİLİNİ ALDI !

 *  Yıllardır Avrupa’da şerit aluminyumdan makinada mukavemet verilerek imalatı yapılan ve kırılganlığı nedeniyle aralardan güneş ışınını alan klasik GÜNEŞ KIRICILAR da devrim nitelikli imalatı TÜRK FİRMASI STORSAN gerçekleştirdi.
 *  1.1 mm. Kalınlığında ekstrüzyon çekim, termikli aluminyumdan üretilen lameller, rüzgara karşı 4 kademe mukavemet çizgisi ile darbelere  mukavemetini ikinci kez artırdı ve Avrupa’nın en iyi BRİSOLEY ünvanını tescilledi.
 *  36 yılın tecrübesi, 20.000 adet imalat ve montaj birikimi ile Avrupada’da birinci derecede tercih nedeni oldu.

 * Neden 1.1 mm.? Ve neden termikli aluminyum? Neden rüzgar mukavemeti?
   ——————————————————————————————————————————————————
   — Fiziki olarak dış cephede kullanılan bir ürünün 0.50 mm. oluşu ve üstelik termiklenmemiş, (sertleştirilmemiş) olması elbette mukavemet sağlamaz. Bu kullanıcının montajdan kısa bir zaman sonra rüzgardan etkilenen ince lamellerin değişkenlik arzederek zarar görmesi neticesinde ara boşluklardan ışık VE ISI alarak rahatsızlık yaratmakta ve doğal olarak ısıdan istenilen ölçüde koruyuculuk sağlayamamaktadır.

   — Bu nedenle, STORSAN / BRİSOLEY güneş kırıcıları BRİSOLEY markası altında tescillemiş, CE belgesi, FAYDALI MODELİ ve İSO 9001 - OHSAS 18001 belgeleri ile Avrupa’nın en iyi ürününü çıkararak , Kum fırtınasına karşı yıllar önce LİBYA / SURT havalimanı, Yüksek rüzgara karşı AŞKAABAT havalimanı uygulayarak başarısını tescillerken, Eylül 2019 yılında TAV - ANTALYA HAVALİMANI / DIŞ HATLAR terminallerini uygulamada tercih edilen firma olmuş ve projeyi üstlenmiştir.

   — Bu nedenle, Türk mimarlarımızın, makina mühendislerimizin, müteahhit ve konut sahibi kişi ve kurumların / Avrupanın bizi tercih eden seçkin mimar - müteahhitleri:  Almanya AVG GROUP - İsviçre ARMA GLOBAL - MANHAİM YÜKSEK KATLI BİNA - ve Berlin HARTMANN mbH projeleri gibi seçecekleri ürünün mutlaka 1 mm. Üzeri KALINLIK ve TERMİKLİ aluminyum olmasına dikkat etmeleri gerekmektedir.

  --- Bunun en önemli nedeni sıcak iklimde kesinlikle klima ihtiyacını ortadan kaldırmak, soğuk iklimde ise, ısınma giderlerinden % 40 tasarruf sağlamak olacaktır.